Czy opłaca się kupić dystrybutor do wody w przedsiębiorstwie?

Czy opłaca się kupić dystrybutor do wody w przedsiębiorstwie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dystrybutor wody w przedsiębiorstwie może okazać się rozwiązaniem, które całkowicie zrewolucjonizuje komfort pracy i przede wszystkim jakość wykonywanych zadań przez zatrudnione osoby. Jak to możliwe?

Czy dystrybutor do wody w przedsiębiorstwie jest ekologiczny?

Wiele osób uważa, że dystrybutor do wody w przedsiębiorstwie jest marnotrawstwem. Głównym argumentem przeciwników jest to, że wodę magazynuje się w dużych, plastikowych zbiornikach. Wydawać by się mogło, że jest to prawda, jednak fakty są zgoła inne.

Dystrybutor do wody w przedsiębiorstwie zdecydowanie nie jest tym, co może źle wpłynąć na czystość środowiska. Świadomość dbania o ekologię jest bardzo ważna, dlatego wiele osób wysuwa zbyt odważne opinie, dotyczące na przykład właśnie dystrybutorów z wodą. Nie są one jednak prawdziwe. Można posłużyć się kilkoma przykładami, aby lepiej naświetlić sytuację.

Na początku warto się przyjrzeć temu, co najczęściej jest porównywane z dystrybutorami wody, czyli popularne butelki z filtrem. To oczywiście bardzo dobry sposób na to, żeby oczyścić wodę kranową z ewentualnych nieczystości. Jak jednak wygląda rzeczywistość?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agaricus (@agaricus_vending)

Zmiana nawyków jest dość trudna. Najlepiej widać to po tych pracownikach, którzy decydują się na bardziej ekologiczne podejście i nabywają butelki z filtrem. O ile w pierwszych dniach widać konsekwencję, to kolejne miesiące często kończą się tym, że zużyte filtry nie są dokupowane lub butelki się po prostu zużywają. W takiej sytuacji najczęściej nie kupuje się drugiej, a po prostu wraca się do punktu wyjścia – nabywania butelek w sklepie.

W takiej sytuacji dystrybutor wody wydaje się idealnym rozwiązaniem. Takie urządzenie działa za sprawą energii elektrycznej lub po prostu akumulatora, a także wymienianych butelek, które po zużyciu są od razu utylizowane. To właśnie recykling jest kluczowy. Firmy zajmujące się obsługą dystrybutora mogą najczęściej same wymieniać stare butelki na nowe. Dzięki temu dystrybutor do wody w firmie wydaje się całkiem ekologiczną propozycją, dużo lepszą niż inne proponowane rozwiązania.

Jak stały dostęp do czystej i uzdatnianej do picia wody wpływa na pracowników?

Drugim elementem po ekologii jest to, jak woda z dystrybutora może efektywnie wpłynąć na ergonomię wykonywanych zadań przez pracowników w firmie.

Według badań dorosły człowiek w ciągu dnia powinien wypić co najmniej 2,5 litra wody. Pomimo tego, że świadomość ludzi odnośnie optymalnego nawodnienia organizmu jest coraz większa, to zdarza się o tym zapomnieć, jeżeli ktoś ma dużo obowiązków na głowie, a na korytarzu znajduje się wyłącznie automat ze słodkimi napojami lub alternatywą jest wyłącznie woda z kranu. Dzięki dystrybutorowi w firmie można zapewnić zatrudnionym osobom stały dostęp do wody.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Macro System (@wlasnawoda)

Wracając do tego, że woda jest ważnym elementem pracy, warto się zapoznać z popularnymi wiadomościami na ten temat. Mózg człowieka w ¾ składa się z wody, a jego odwodnienie, choćby i w dwóch czy trzech procentach skutkuje znaczną, bo aż dwudziestoprocentową obniżką koncentracji. Dbając o to, aby w organizmie była odpowiednia ilość płynów, można uniknąć problemów ze skupieniem się i brakiem energii.

Ponadto woda wpływa także bardzo dobrze na zdrowie – usuwa szkodliwe substancje z organizmu. Dzięki temu, że pracownicy są odpowiednio nawodnieni przez cały czas i mają łatwy dostęp do dystrybutora, można zmniejszyć ilość absencji spowodowanych chorobą.

Na co zwrócić uwagę wybierając dystrybutor wody do pracy?

Jeżeli jakaś firma zdecyduje się w końcu na to, żeby zainstalować dystrybutor wody, to ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka znaczących aspektów.

Pierwszym z nich jest to, aby wybrać sprawdzonego dostawcę. Spośród najczęściej wybieranych dystrybutorów są te od Eden, Aqualogic i Aquaquick. W ofertach można wybrać rodzaj dystrybutora, a także wodę, która będzie w nim umieszczona.

Warto sprawdzić opinie na temat każdej z firm. To właśnie byli lub stali użytkownicy umieszczają najciekawsze uwagi odnośnie posiadanej przez danego dostawcę oferty, a także sposobu realizacji. Warto również dowiedzieć się, czy takie przedsiębiorstwo jest ekologiczne, to znaczy dba o odpowiednie segregowanie odpadów i recykling.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie zarządzać finansami firmy dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej
Jak skutecznie zarządzać finansami firmy dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej
Zarządzaj finansami swojej firmy skutecznie dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej. Dowiedz się, jak unikać najczęstszych błędów i osiągnąć sukces.
Ostatnie wpisy