Mobilne fakturowanie – proste i wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Mobilne fakturowanie – proste i wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W XXI wieku możemy prowadzić w pełni mobilną działalność gospodarczą. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia.

Firma mobilna – nowoczesne podejście do biznesu

Obecnie coraz więcej firm zajmuje się we własnym zakresie księgowością, marketingiem i promocją w mediach społecznościowych. Dotyczy to szczególnie niewielkich przedsiębiorców, którzy pragną ograniczyć koszty prowadzenia działalności, rozwijając nowe umiejętności i doszkalając się w każdym możliwym aspekcie.

Bankowość online pozwala na uproszczenie wszystkich procedur. Większość zadań możemy wykonać z poziomu urządzenia mobilnego – także w przypadku fakturowania. Programy o takiej funkcjonalności stają się coraz popularniejsze. Warto zainteresować się tego typu oprogramowaniem także wtedy, gdy prowadzimy większą działalność, przy której zapanowanie nad całą dokumentacją wymaga sporych nakładów finansowych. To rozwiązanie uniwersalne, które świetnie sprawdzi się w każdej firmie.

Najważniejsze korzyści z fakturowania online

Fakturowanie mobilne ma wiele zalet  – oto najważniejsze z nich.

  • Doskonała automatyzacja wypisywania faktur – program wyręcza nas w wielu powtarzalnych zadaniach. Dodatkowo możemy liczyć na integrację z bazami danych takimi jak GUS, co znacząco usprawnia całą procedurę.
  • Wysyłanie faktur z poziomu interfejsu programu – aplikacje do fakturowania online często stawiają na maksymalną funkcjonalność. Nie musimy już pisać osobnych maili – zamiast tego wyślemy faktury zbiorczo kilkoma kliknięciami.
  • Możliwość fakturowania z dowolnego miejsca na ziemi – możemy wystawić fakturę w każdych warunkach i z każdego urządzenia, jeśli tylko mamy dostęp do internetu. Siedzenie godzinami w biurze to już przeszłość – obecnie możemy kontrolować pracę firmy z każdej lokalizacji.

Wystawianie faktur z poziomu smartfona czy tabletu jest znacznym usprawnieniem całego procesu. W efekcie możemy poświęcić więcej uwagi innym aspektom prowadzenia przedsiębiorstwa, na przykład gospodarowaniu zasobami ludzkimi.

Mniej oczywiste zalety fakturowania online

To dopiero początek korzyści, które płyną z użycia mobilnego fakturowania. Rozwiązania tego typu mają znacznie więcej zalet, do których można zaliczyć między innymi:

  • aktualność standardów i norm prawnych – zawsze jesteśmy na bieżąco, dzięki czemu możemy wystawić faktury na podstawie najnowszych wytycznych;
  • przejrzystość – program sam dostosowuje interfejs i ułatwia wystawianie faktur w każdych warunkach,
  • fakturowanie w różnych walutach – to doskonałe rozwiązanie, jeśli skupiamy się na rynkach międzynarodowych. Możemy także być pewni zgodności ze standardami prawnymi określonych krajów.

Liczba dostępnych rozwiązań jest naprawdę duża, dzięki czemu znajdziemy rozwiązania z różną funkcjonalnością i w różnych cenach. Wybór będzie zależny zazwyczaj od naszej indywidualnej sytuacji. W przypadku małych firm dostępne są darmowe usługi tego typu, które pozwalają na wystawienie pojedynczych faktur w każdym miesiącu. Kolejnym ogromnym plusem jest możliwość skorzystania z aplikacji na wielu urządzeniach – laptopie, tablecie czy smartfonie.

Jak wybrać program do mobilnego fakturowania?

Wybierając program do mobilnego fakturowania, przede wszystkim należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Rzetelni dostawcy oprogramowania tego typu inwestują pokaźne środki w tę dziedzinę. Często lepszym wyborem będzie postawienie na nieco droższą usługę, gdy wiemy, że dany producent poważnie traktuje poufność ważnych danych finansowych.

Niezwykle ważnym aspektem jest także sam sposób działania aplikacji. Oprogramowanie musi być w pełni przejrzyste i umożliwiać wygodną pracę na ekranie smartfona. Nawigacja po interfejsie powinna być intuicyjna i łatwa. Liczy się również wydajność programu – responsywność, szybkość ładowania baz danych, sprawność działania – to wszystko musi działać jak najlepiej.

Warto stawiać na aplikacje, które są rozwijane na bieżąco. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję wsparcia technicznego. Jeżeli świadczymy usługi międzynarodowe, warto stawiać na rozwiązania, które oferują automatyczne dostosowanie waluty i innych parametrów do poszczególnych rynków. Pamiętajmy, że pomimo gwałtownego wzrostu zainteresowania usługami tego typu, wciąż jest to rozwijająca się gałąź. Dlatego warto ostrożnie podchodzić do inwestowania w mobilne fakturowanie i przede wszystkim zastanowić się nad działaniem tego rozwiązania w naszej firmie.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak inwestować w australijskiego kangura i inne popularne monety?
Jak inwestować w australijskiego kangura i inne popularne monety?
Zastanawiasz się jak zacząć inwestować w monety? Dowiedz się wszystkiego o australijskim kangurze i innych popularnych monetach! Sposoby na ich zakup, zasady inwestowania oraz liczące się na rynku numizmatycznym kryteria.
Ostatnie wpisy